My Vám zavoláme

Zadejte své telefonní číslo
a my Vám zavoláme.

Přidat poznámku

*Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že vyplněné údaje budou použity při zpracování Vaší žádosti.
Další informace o ochraně Vašich osobních údajů naleznete v části Osobní údaje a cookies.
Ozveme se Vám v pracovní dny mezi 7:00–15:30.

Řada E-WELD

Spreje na vodní bázi zabraňující ulpívání svarových kuliček při MIG/MAG svařování a řezání laserem. Separační kapaliny pro svařování mají vynikající smáčecí schopnosti. Produkty řady E-WELD lze použít na jakékoliv svařovací činnosti – svařování nerezové oceli a dalších materiálů a řezání laserem, např. výroba karoserií automobilů, zemědělských strojů, ocelových konstrukcí, kontejnerů, bojlerů, jeřábů nebo pásových dopravníků.
Separační kapaliny jsou ekologickou alternativou ke konvenčním sprejům – nevzniká nebezpečný odpad, který by vyžadoval speciální nakládání. Kromě separačních schopností mají produkty řady E-WELD také čisticí schopnosti. Např. separační kapalina E-WELD 3 má čisticí a odmašťující účinek. Je vhodná zejména na řezání laserem, protože při vypalování startovacího otvoru brání ulpívání rozstřiku materiálu a garantuje jemné hrany. E-WELD 4 separační kapalina garantuje “Moses” efekt. E-WELD Nozzle poskytuje keramickou ochranu plynovým tryskám kontaktní trubce, svařovací hubici a jejímu držáku, upínacímu zařízení při MIG/MAG svařování a je tepelně stabilní až do 1000 °C. Pro použití při robotickém svařování doporučujeme použití separační kapalinu E-WELD Rob.

Separační efekt

Vybrané přísady zanechávají na kovu ochranný film, který funguje jako bariéra mezi svařovaným dílem a horkým kovem a díky tomu brání ulpívání svarových kuliček na povrchu. I při aplikaci velmi tenké vrstvy je zaručen excelentní separační účinek. Svarové kuličky se rychle ochladí a přísady v kapalině zabraňují jejich přilepení. Voda obsažená v kapalině nemá žádný negativní vliv na svar. Navíc jsou proti ulpívání kuliček chráněny také další věci, např. svařovací hubice a nářadí. Následné broušení povrchů v okolí svárů již není třeba.

Ekologické separační kapaliny neobsahují hnací plyny, což znamená nižší riziko při svářečských činnostech než při použití aerosolů s hnacími plyny. Produkty E-WELD na vodní bázi jsou nehořlavé a nevýbušné. Navíc kapaliny neobsahují silikon, což je velkou výhodou při použití v následných lakovacích procesech.

Čisticí efekt

Povrchově aktivní látky obsažené v separačních kapalinách zaručují jednotné a kompletní navlhčení povrchu. E-WELD 3 navíc disponuje čisticí schopností, např. lze pomocí něj odstranit tenkou vrstvu tuku. Díky tomu není nutné používat jiný čisticí prostředek, pokud je potřeba před svařováním okolí svaru odmastit. Na vyčištěný povrch naneste jemnou vrstvu E-WELD 3 jako ochranu proti ulpívání svarových kuliček.

Pouze postříkejte kapalinou, svařte a setřete – hotovo. Tyto separační produkty získaly řadu ověření pro bezproblémové pozinkování a lakování ihned po svařování.

Rozdělení produktů:

E-WELD 2: pro všechny aplikace, zejména vhodné pro tenké a/nebo předehřáté plechy a vícevrstvé sváry, dobrá antikorozní ochrana, bez zápachu

E-WELD 3: na vodní bázi s čisticím a odmašťovacím účinkem, ideální na ochranu plechů při laserovém řezání, bez zápachu

E-WELD 4: prémiová kvalita – vysoká stabilita procesu, dobrá snášenlivost se všemi druhy materiálů, neovlivňuje následné procesy, dobrá antikorozní ochrana, bez zápachu

E-WELD Gel: ochrana hubice

E-WELD Rob: ochrana hubice při robotickém svařování

Více

VÝHODY

 • Šetří čas a náklady 
 • Výborné smáčecí schopnosti 
 • Minimální spotřeba 
 • Bez obsahu rozpouštědel a silikonu 
 • Velmi dobré separační vlastnosti 
 • Bezproblémové povlakování a lakování po svařování 
 • Stabilní emulze brání aktivním složkám separaci během skladování 
 • Není nutné únavné protřepávání 
 • Vhodné pro vysoko-teplotní svařování, laserové řezání, robotické svařování atd. 
 • Emulze je stabilní po celou dobu skladování, nejméně 1 rok (chraňte před mrazem) 
 • Ekologické: neobsahuje hnací plyny tak jako aerosolové nádoby 
 • Nepodléhá povinnému označování dle nařízení CLP 

ANWENDUNG

PRODUKTY
Velikost balení
Balení
pH
Obsah VOC (%)
Bod vzplanutí (C°)
0.50000
lahvička s rozprašovačem
8.6
-
nicht relevant
0.40000
aerosol
nicht relevant
-
<100
0.50000
PET lahvička s rozprašovačem
8.8
-
nicht relevant
0.50000
PET lahvička s rozprašovačem
8.3
-
nicht relevant
0.23500
plechovka s magnetem
nicht anwendbar
-
204
Kvalita našich služeb