My Vám zavoláme

Zadejte své telefonní číslo
a my Vám zavoláme.

Přidat poznámku

*Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že vyplněné údaje budou použity při zpracování Vaší žádosti.
Další informace o ochraně Vašich osobních údajů naleznete v části Osobní údaje a cookies.
Ozveme se Vám v pracovní dny mezi 7:00–15:30.

Making Green Work

Díky naší firemní filozofii  “MAKING GREEN WORK” je jasné, že se nesnažíme vytvářet “zelené prostředí” jen u nás, ale prostřednictvím našich produktů a technologií i v ostatních společnostech.

Rozvíjením vhodných systémů a systémových řešení se snažíme naplňovat potřeby dnešních lidí a přitom využívat zdroje takovým způsobem, že budoucí generace z nich také budou moci těžit. 

“Trvalá udržitelnost pro nás představuje převzetí zodpovědnosti za všechny naše podnikatelské kroky i společenské jednání ve vztahu k životnímu prostředí.” Ulrich Berens, předseda dozorčí rady

V důsledku toho přikládáme největší hodnotu zásadám jako jsou šetření životního prostředí, zodpovědné zacházení se zdroji, udržitelnost, bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Dle toho jsme již v roce 1996 zavedli integrovaný systém environmentálního managementu, který je v současné době certifikován institucí Lloyds Register Deutschland GmbH v souladu se zásadami dle DIN ISO 14.001 standardu.

Myslíme komplexně a jednáme trvale. 

Z tohoto důvodu se při vývoji našich systémů a systémových řešení díváme na celý životní cyklus. 

MAKING GREEN WORK ve výrobě

Při výrobě sami generujeme velkou část potřebné energie a klademe značný důraz na využívání obnovitelných zdrojů surovin. Naším cílem je vyvíjet efektivní produkty na bázi přírodních účinných látek (NATURE BOOST produkty), pokud je to technicky možné.

MAKING GREEN WORK při použití

Náš vývoj systému je založen na optimalizaci procesů probíhajících u zákazníků. Důraz je kladen na OSHE (Occupational Safety, Health, and Environment = bezpečnost práce, zdraví a životní prostředí) během aplikace, aniž by byla narušena účinnost procesu čištění.

Naše produkty jsou na vodní bázi a bez obsahu nebezpečných látek. Neobsahují žádné látky z aktuálního seznamu EChA (REACh). Mnoho z našich čisticích prostředků navíc nepodléhá povinnému označování dle nařízení CLP. Tato skutečnost má pozitivní efekt na ochranu zaměstnanců, umožňuje snadnější skladování a navíc šetří náklady na školení o nebezpečných materiálech. 

Naše produkty neobsahují žádné z chelatačních činidel, která vážou těžké kovy. To zabraňuje vzniku usazenin silných chemických sloučenin, které mohou ohrozit životní prostředí. Spoléháme se na zvýšené využívání obnovitelných povrchově aktivních látek rostlinného původu s vysokou a rychlou biologickou rozložitelností.

Mnoho z našich produktů neobsahuje VOC nebo jen jeho snížené množství, což z nich dělá skvělou náhradu za rozpouštědla. Kromě toho, v našem BIO-CIRCLE mycím stole používáme čisticí prostředky, které obsahují mikroorganismy rozkládající olej a mastnotu. Používání této takzvané “bílé biotechnologie” rovněž představuje výkonnou alternativu ke studeným čistidlům a dalším rozpouštědlům. 

Zpravidla jsme upustili od používání konzervačních látek. Vonné látky jsou buď speciálně vybrány a jejich použití je omezeno na minimum nebo jsou zredukovány úplně. Řada našich výrobků je dermatologicky testována a má dobrou snášenlivost s pokožkou. Čisticí prostředky certifikované NSF, jako jsou CB 100, lze používat dokonce i v potravinářském průmyslu a to díky tomu, že je možné je setřít úplně a látky se tak nedostanou do potravin nebo na jejich povrch.

Energetická efektivnost je podporována pomocí našich nízkoteplotních produktů (produkty CLEAN BLUE), které efektivně pracují již při pokojové teplotě.

MAKING GREEN WORK při nakládání s odpady

Snižování produkce odpadu a předcházení jeho vzniku hrají důležitou roli v oblasti likvidace odpadů.

Naše čisticí systémy jsou proto navrženy jako recirkulační systémy, což prodlužuje životnost čistidla. 

Tímto způsobem můžete nejen snížit množství odpadu, ale také ušetřit náklady. Navíc mohou být naše čisticí prostředky používány v praktických plnitelných lahvičkách s rozprašovači, které lze využívat opakovaně. Naše čistidla BIO-CIRCLE L, UNO W a ALUSTAR 300 jsou testovány v souladu s ÖNORM B 5105 a mohou být regenerovány odstraněním oleje pomocí odlučovače oleje.

“Zelené vlákno” tedy prochází všemi procesy výroby, aplikací a likvidací.

MAKING GREEN WORK přehled:

 • Použití přírodních látek jak je to jen technicky možné
 • Vysoká a rychlá biologická rozložitelnost povrchově aktivních látek rostlinného původu
 • Dobrá snášenlivost s pokožkou, řada výrobků je dermatologicky testována
 • Zpravidla se zdržujeme používání konzervačních látek
 • Vonné látky jsou speciálně vybírány a jejich použití je omezeno na minimum nebo se od nich zcela upustilo
 • Bez použití chelatačních činidel
 • Bez použití nebezpečných chemikálií - produkty neobsahují žádné látky z aktuálního seznamu EChA (REACh) 
 • Znovuplnitelné lahvičky s rozprašovači
 • Ochrana finančních prostředků díky využívání recirkulačních systémů
 • Energetická účinnost prostřednictvím nízkoteplotních produktů
 • Se svými mikroorganismy slouží čistidla z řady  BIO-CIRCLE Liquid jako účinná alternativa ke studeným čistidlům a dalším rozpouštědlům