My Vám zavoláme

Zadejte své telefonní číslo
a my Vám zavoláme.

Přidat poznámku

*Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že vyplněné údaje budou použity při zpracování Vaší žádosti.
Další informace o ochraně Vašich osobních údajů naleznete v části Osobní údaje a cookies.
Ozveme se Vám v pracovní dny mezi 7:00–15:30.

Historie

Bio-Circle Surface Technology GmbH  je mezinárodní společnost se sídlem v Gütersloh, v Severním Porýní-Vestfálsku. Z tzv. “garážových začátků” se společnost, založená v roce 1985 inženýry Ulrichem a Manfredem Berensovými, vyvíjela na poli produkce a prodeje inovativních chemických a biotechnologických produktů v oblasti povrchových úprav.

Pobočky a výrobní závody byly zřízeny nejen v Evropě (v rakouském Linci, ve městě Rotkreuz ve Švýcarsku) ale i v dalších částech světa. 

Široká škála produktů je vyráběna pomocí nejmodernějších technologií a produkty mohou být použity ve všech odvětvích zpracovatelského a výrobního průmyslu a obchodu.

‚‚Inovativní čisticí prostředky Bio-Circle zlepší Vaše každodenní čisticí procesy a pomáhají Vám, našim zákazníkům, pracovat lépe!"

Ulrich Berens, zakladatel a předseda dozorčí rady společnosti Bio-Circle Surface Technology GmbH

Založeno jako rodinný podnik před více jak 30 lety

V roce 1985, se Ulrich a Manfred Berensovi, dva inženýři, pustili do podnikání a založili malou společnost o dvou lidech. První produkty pro údržbu bez obsahu freonů, prodávané pod obchodním názvem CB Chemie und Biotechnologie GmbH, byly testovány v kovozpracovatelském průmyslu v Güterslohu a okolí, se setkaly s velkým úspěchem. 

Společnost následovala potřeby a přání svých zákazníků pro úsporné ale účinné produkty a rozšířila svůj sortiment o bezfosfátová čistidla na vodní bázi a další pomůcky pro procesy svařování. Tyto nové produkty byly následně rozděleny do kategorií Čištění, Svařování, Ochrana, Mazání a Čisticí systémy a sdruženy pod značkou bio-chem. 

Nepřetržitý vývoj - myslete komplexně, jednejte trvale

Společnost zaměřující se na rozvoj, efektivní výrobu, na zdroje šetřící a eko-kompatibilní produkty se rychle a plynule vyvinula v prosperující středně velký podnik v Německu. Různé nové produkty (čisticí systém pro manuální a strojní čištění dílů, který pracuje na principu oběhových systémů za účelem šetření zdrojů, nebo nízko-teplotní produkty vhodné pro zvýšení energetické účinnosti) získaly mnohá ocenění a úspěšně se prosadily na trhu.

Mezi tím, již více než 160 velmi motivovaných zaměstnanců pracovalo v centrále firmy v Güterslohu v Německu. Ve spolupráci s mezinárodními pobočkami a výrobními závody dbá společnost o to, aby neustále se rozšiřující celosvětová distribuční síť běžela hladce. Cílem je nabídnout zákazníkům vysokou kvalitu “Vyrobeno v Německu”, která je v také v souladu s ekonomickými, ekologickými, sociálními a společenskými problémy.

Přítomnost na národních a mezinárodních veletrzích a výstavách umožňuje rychlé a inovativní reakce na trh a nové myšlenky, což zaručuje synergii a ekonomickou efektivitu.

Trvalá udržitelnost v  produktech a technologiích Bio-Circle je náš způsob, jak naplňovat potřeby dnešních lidí a přitom využívat zdroje takovým způsobem, že budoucí generace z nich také budou moci těžit.

“Trvalá udržitelnost pro nás představuje převzetí zodpovědnosti za všechny naše podnikatelské kroky i společenské jednání ve vztahu k životnímu prostředí - MAKING GREEN WORK.”

Ulrich Berens, předseda dozorčí rady

Nejmodernější čisticí systémy

Ve spolupráci s univerzitou v Bielefeldu pracuje naše oddělení pro výzkum a vývoj na projektech a úkolech, které jsou zaměřeny na budoucnost v oblastech “ochrany životního prostředí, “biotechnologie” a “povrchové chemie”. Výchozím bodem pro tyto vědecké práce a výzkumy jsou podněty zákazníků a problémy trhů zítřka. V několika předešlých letech jsme se proto zaměřili na vývoj alternativních čisticích prostředků, přičemž naším střednědobým a dlouhodobým cílem bylo snížení spotřeby VOC (těkavých organických látek = rozpouštědel).

“Snižování spotřeby těkavých organických látek bude pro nás a naše zákazníky v několika příštích letech největší výzvou”, říká"

Andreas Hüttner, generální ředitel, Rakousko

1985 Založení společnosti CB Chemie a Biotechnologie GmbH v německém městě Verl pod názvem “Ingenieurbüro für Chemie und Biotechnologie” dvěma inženýry Ulrichem a Manfredem Berensovými
1987 Do výroby a kanceláře jsou přijati první zaměstananci.
1988 BIO-CHEM se stává obchodní značkou.
1989 Jsou přijati první zaměstnanci pro prodej a marketing.
1991 Název společnosti se mění na CB Chemie und Biotechnologie GmbH
1993 Postaven výrobní a administrativní objekt na ulici Berensweg v německém městě Gütersloh
1997 Založení poboček ve městech Gmunden, Rakousko a Rotkreuz, Švýcarsko
2002 Zahájení činnosti výrobních závodů v Montrealu, Kanada, a Sao Paulo, Brazílie. Tyto závody zásobují trh v Severní a Jižní Americe.
2002 Rozšíření výrobního a administrativního objektu
2004 Zahájení činnosti ve výrobním závodě v Istambulu, Turecko. Tento závod zásobuje trh v Turecku a Iránu
2004 Registrace loga Bio-Circle povrchových technologií u německého patentového a známkového úřadu
2005 Založení pobočky v Katovicích, Polsko
2006 Zahájení činnosti ve výrobním závodě Coimbatore, Indie. Tento závod zásobuje trh v Indii a ve Spojených arabských emirátech
2008 Otevření pobočky v Targu Secuiesc, Rumunsko a v Brně, Česká republika
2009 Společost CB Chemie und Biotechnologie Ges.m.b.H přebírá společnost SEPRO Umwelttechnik Handelsgesellschaft m.b.H. & Co. KG v Rakousku a zakládá společnost Bio-Circle Surface Technology GmbH v Linci
2010 Německá společnost CB Chemie und Biotechnologie GmbH je přejmenována na Bio-Circle Surface Technology GmbH. Pobočky ve Švýcarsku a Rakousku také změnily název na Bio-Circle Surface Technology AG (Švýcarsko), a Bio-Circle Surface Technology GmbH (Rakousko).
2011 25. výročí společnosti
2012 Založení pobočky v Madridu/Španělsko a Dubaji/ Spojené arabské emiráty. Zahájení podnikání ve výrobní lokalitě Elektrėnai/ Litva. Tento výrobní závod dodává do pobaltských států a zemí SNS.
2013 Rozšíření výrobního areálu
2014

Založení nových poboček v Itálii, Dánsku a Švédsku

2015

Rozšíření sídla společnosti v Gütersloh;

Výstavba nových firemních budov v Rakousku, Švýcarsku a Číně

Bio-Circle s.r.o.

Trnkova 3069/117l, Líšeň
628 00 Brno
Česká republika

 +420 545 231 177
✉ info@bio-circle.cz